تهران مشاوره تخصصی ترین مرکز مشاوره تحصیلی کشور که خدمات مشاوره ای کنکور، کارشناسی ارشد، دکتری، نظام وظیفه و مدارس ارائه می نماید.
تماس با تخصصی ترین مشاوران کشور
تمام روز های هفته از 8 صبح تا 12 شب
از طریق تلفن های ثابت 70702029-021

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 98

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 98

جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 98 با مشاوران مرکز تهران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن های ثابت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل
29 20 70 70 – 021

دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد به دو روش دانشجو می پذیرد. در روش اول داوطلبان در کنکور کارشناسی ارشد سراسری ثبت نام و شرکت می کنند. در روش دوم داوطلبان بدون نیاز به شرکت در کنکور کارشناسی ارشد و تنها با شرکت در آزمونی تحت عنوان آزمون فراگیر پیام نور، امکان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور را خواهند یافت. از آن جا که برخی از داوطلبان مقطع کارشناسی ارشد اطلاعات چندانی در رابطه با آزمون فراگیر پیام نور ندارند و در تماس با مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی تهران مشاوره سوالاتی را در رابطه با زمان و نحوه ثبت نام و همچنین شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 98 مطرح می کنند. تصمیم گرفتیم با نگارش این مطلب پاسخگوی پرتکرارترین سوالات داوطلبان در رابطه با آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور باشیم. 

ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور یک بار در سال و از طریق سایت مرکز سنجش آموزش کشور انجام می شود.

آزمون فراگیر پیام نور چیست؟

همانطور که در ابتدای مطلب اشاره شد، آزمون فراگیر پیام نور راهی است جهت ورود به مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور که کاملا با کنکور کارشناسی ارشد سراسری متفاوت است. داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور جهت شرکت در این آزمون، می بایست منابع این آزمون را که چارت درسی ترم یک رشته مورد نظر داوطلبان در مقطع کارشناسی ارشد می باشد، تهیه و مطالعه نمایند. چنانچه پس از شرکت در آزمون نمره لازم را کسب نمایند به عنوان دانشجوی ترم دو رشته انتخابی خود وارد دانشگاه خواهند شد. در واقع این آزمون به منزله طی کردن دروس ترم یک دانشجویان محسوب خواهد شد. در ادامه به طمان و شرایط ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 98 خواهیم پرداخت.


شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 98

شرایط عمومی
اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
عدم دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران

عدم اشتهار به فساد اخلاقی

عدم اعتیاد به مواد مخدر
تناسب بودن توانایی جسمانی با رشته انتخابی
شرایط اختصاصی
داوطلب بایستی دارای مدرک کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری باشد.
داوطلب بایستی حداکثر تا تاریخ 98/11/30 از مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شوند.
داوطلبان آقا باید از لحاظ وضعیت نظام وظیفه مشکلی جهت ثبت نام نداشته باشند و دارای کارت پایان خدمت ، کارت معافیت از خدمت و … باشند.

زمان ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 98

همانطور که اشاره شد، شرط ورود به مقطع کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور، پذیرش در آزمونی است که از دروس ترم یک مقطع کارشناسی ارشد پیام نور برگزار می شود. هر ساله ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور از اواخر مهر ماه آغاز می شود. در حال حاضر تاریخ دقیق ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور مشخص نشده است. به محض اطلاع تاریخ دقیق از طریق سایت تهران مشاوره اطلاع رسانی خواهد شد. ضمنا لازم به توضیح است که آخرین اخبار مربوط به کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور از طریق کانال تلگرام کارشناسی ارشد نیز اطلاع رسانی می گردد. بنابراین با عضویت در کانال در جریان آخرین اخبار مربوطه قرار خواهید گرفت.

کانال کارشناسی ارشد


مطالب مرتبط پیشنهادی :

» اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 98
جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 98 با مشاوران مرکز تهران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن های ثابت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل
29 20 70 70 – 021

سوالات خود را در قسمت دیدگاه، با مشاوران ما در میان بگذارید…