تهران مشاوره تخصصی ترین مرکز مشاوره تحصیلی کشور که خدمات مشاوره ای کنکور، کارشناسی ارشد، دکتری، نظام وظیفه و مدارس ارائه می نماید.
تماس با تخصصی ترین مشاوران کشور
تمام روز های هفته از 8 صبح تا 12 شب
از طریق تلفن های ثابت 70702029-021

ثبت نام کنکور سراسری 99

ثبت نام کنکور سراسری 99

جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد ثبت نام کنکور سراسری 99 با مشاوران مرکز تهران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن های ثابت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

29 20 70 70 – 021

داوطلبان رشته های علوم تجربی، انسانی و ریاضی برای ورود به دانشگاه های سراسری (نوبت روزانه، شبانه (نوبت دوم)، پردیس های خودگردان، دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی) و آزاد می بایست در آزمونی پر چالش به نام کنکور سراسری شرکت کنند. کنکور سراسری دارای 3 گروه آزمایشی اصلی و 2 گروه آزمایشی شناور است. 3 گروه آزمایشی اصلی عبارتنداز گروه آزمایشی تجربی، ریاضی و انسانی و 2 گروه آزمایشی شناور عبارتنداز گروه های هنر و زبان که داوطلبان رشته های تجربی و انسانی و ریاضی می توانند علاوه بر گروه آزمایشی اصلی خود در کنکور یک یا هر دو گروه آزمایشی شناور نیز ثبت نام و شرکت نمایند. برای راهنمایی داوطلبان کنکور 99 قصد داریم در این مطلب به زمان و نحوه ثبت نام کنکور سراسری 99 و همچنین شرایط ثبت نام و شرکت در کنکور 99 بپردازیم. بنابراین چنانچه شما نیز قصد شرکت در کنکور 99 را دارید. پیشنهاد می کنیم این مطلب را با دقت مطالعه فرمایید.

تمامی مراحل ثبت نام، انتشار کارت ورود به جلسه، اعلام نتایج و انتخاب رشته کنکور سراسری 99 از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام خواهد شد.

ثبت نام کنکور سراسری 99

همانطور که می دانید طی سال های اخیر شرط شرکت در کنکور برای ورود به بیشتر رشته های دانشگاهی برداشته است، ولی همچنان تنها راه پذیرش در  رشته های پرطرفدار شرکت در کنکور سراسری است. حتی با وجود حذف کنکور در برخی رشته ها داوطلبان برای ورود به دانشگاه های برتر در کنکور سراسری شرکت می کنند.

نحوه ثبت نام کنکور سراسری

برای شرکت در کنکور سراسری می بایست ابتدا دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 99 را دانلود و به طور کامل مطالعه نمایید. سپس به سایت ثبت نام کنور سراسری به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایید. سپس در منوی سمت راست صفحه بر روی گزینه “کنکور سراسری” کلیک کنید. در صفحه ای که باز می شود، گزینه مربوط به “ثبت نام آزمون سراسری سال 1399” را انتخاب و بر روی آن کلیک کنید. ایتدا با خرید کارت اعتباری ثبت نام (سریال ثبت نام) هزینه ثبت نام را پرداخت نمایید.

 • پس از واریز هزینه یک شماره پیگیری در اختیار شما قرار داده می شود. سپس مجددا به سایت سنجش بازگشته و بر روی لینک “ثبت نام کنکور” کلیک کنید.
 • در فیلد مشخص شده، شماره سریال ثبت نام خود را وارد نمایید.
 • در مرحله بعدی، نوع مدرک دیپلم و نوع مدرک پیش دانشگاهی خود را انتخاب کنید.
 • و سپس کد سوابق تحصیلی دیپلم و کد دانش آموزی خود را در فیلدهای مشخص شده وارد کنید.
 • در مرحله آخر نیز عکس داوطب را در محل مشخص شده، آپلود نمایید. سپس بر روی گزینه “تایید نهایی” کلیک و کد پیگیری و شماره پرونده خود را دریافت نمایید. دریافت کدپیگیری و شماره پرونده به منزله صحت ثبت نام است، در صورتی که کد پیگیری دریافت نکنید، یعنی ثبت نام شما با موفقیت انجام نشده است.

“ضمنا لازم به ذکر است که اگر قصد دارید علاوه بر کنکور گروه آزمایشی اصلی در گروه های آزمایشی هنر و زبان نیز شرکت کنید و یا علاقمند به ثبت نام دانشکاه های پیام نور و غیرانتفاعی هستید، بایستی برای هریک کارت اعتباری جداگانه ای خریداری نمایید.”

(به محض آغاز ثبت نام، آموزش تصویری ثبت نام کنکور سراسری در این قسمت قرار داده خواهد شد.)

زمان ثبت نام کنکور سراسری 99

در رابطه با زمان ثبت نام کنکور سراسری 99 نیز لازم به ذکر است که سال گذشته ثبت نام کنکور 98 از 24 بهمن آغاز و تا 2 اسفند 97 ادامه یافت. بنابراین به احتمال زیاد امسال نیز ثبت نام از اواخر بهمن 98 آغاز خواهد شد. البته فعلا تاریخ دقیق ثبت نام و برگزاری کنکور 99 مشخص نشده است. به محض مشخص شدن از طریق همین صفحه و همچنین کانال تلگرام کنکور اطلاع رسانی های لازم را انجام خواهیم داد. بنابراین پیشنهاد می کنیم با عضویت در کانال تلگرام کنکور در جریان آخرین اخبار کنکور 99 قرار بگیرید.

زمان ثبت نام کنکور 99 از تاریخ 98/11/16 لغایت 98/11/24 خواهد بود.


شرایط ثبت نام کنکور سراسری

از جمله شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام کنکور 99 عبارت است از :

شرایط عمومی
 • اعتقاد به دین مبین اسلام و يا یکی از اديان تصریح شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ايران
 • عدم احراز دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران
 • نداشتن سابقه عضويت در سازمان ها و احزاب ضد نظام جمهوری اسلامی ایران، فراماسونری
 • عدم اشتهار به فساد اخلاقی
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر
شرایط اختصاصی
 • داشتن مدرک دیپلم چهار ساله نظام قدیم یا مدرک پیش دانشگاهی یا مدرک کاردانی (فوق دیپلم) و یا مدرک دیپلم پایه دوازدهم نظام جدید (3-3-6)
 • دانش آموز سال آخر پایه دوازدهم نظام (3-3-6) که تا تاریخ 31 شهریور 99 فارغ التحصیل شوند نیز می توانند در کنکور 99 ثبت نام و شرکت نمایند.
 • داوطلبان شرکت کننده در کنکور سراسری 98 که در دوره های روزانه اعم از متمرکز یا نیمه متمرکز پذیرفته شده اند حتی در صورت عدم ثبت نام در رشته پذیرفته شده، مجاز به ثبت نام کنکور 99 هستند ولی حق انتخاب رشته محل های دوره روزانه را نخواهند داشت.

جهت اطلاع از سایر شرایط، دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 99 را مطالعه و یا با کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی تلفنیتهران مشاوره تماس حاصل فرمایید.
کانال کنکور سراسری

جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد ثبت نام کنکور سراسری 99 با مشاوران مرکز تهران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن های ثابت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

29 20 70 70 – 021

سوالات خود را در قسمت دیدگاه، با مشاوران ما در میان بگذارید…