تهران مشاوره تخصصی ترین مرکز مشاوره تحصیلی کشور که خدمات مشاوره ای کنکور، کارشناسی ارشد، دکتری، نظام وظیفه و مدارس ارائه می نماید.
تماس با تخصصی ترین مشاوران کشور
تمام روز های هفته از 8 صبح تا 12 شب
از طریق تلفن های ثابت 70702029-021

تحصیل همزمان با خدمت سربازی

تحصیل همزمان با خدمت سربازی

جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد تحصیل همزمان با خدمت سربازی با مشاوران مرکز تهران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن های ثابت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل
29 20 70 70 – 021

اخیرا مشمولان خدمت سربازی و حتی سربازان مشغول به خدمت در تماس هایی که با مرکز تهران مشاوره برقرار می کنند، سوالاتی را در رابطه با شرایط تحصیل همزمان با خدمت سربازی مطرح می کنند. برخی عنوان می دارند که آیا خبر تحصیل در دانشگاه های پیام نور و علمی کاربردی همزمان با خدمت سربازی صحت دارد یا خیر؟ از آن جا که تعداد تماس های مشمولین و سربازان در این رابطه با کارشناسان مرکز تهران مشاوره روز به روز افزایش می یابد، تصمیم گرفتیم تا با نگارش این مطلب پاسخگوی یکی از پرتکرارترین سوالات مردم در رابطه با سربازی باشیم. بنابراین پیشنهاد می کنیم این مطلب را تا انتها و با دقت مطالعه فرمایید.


تحصیل همزمان با خدمت سربازی

همانطور که گفته شد اخیرا اخباری مبنی بر امکان تحصیل همزمان با خدمت سربازی منتشر شده است. این اخبار حاکی از امکان تحصیل در دانشگاه های پیام نور و علمی کاربردی در حین خدمت سربازی است. در این خصوص لازم به ذکر است که این اخبار شایعاتی بیش نیستند و به هیچ وجه سازمان نظام وظیفه با تحصیل سربازان در حین خدمت سربازی موافقت نمی کند. البته لازم به ذکر است که اگر فرد مشمول به خدمت سربازی رفته و در حین خدمت سربازی در کنکور کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکتری شرکت کرده و پذیرفته شود، در صورت داشتن شرایط لازم می تواند از قانون ایست خدمت سربازی استفاده نماید. در ادامه به شرایط ایست خدمت سربازی خواهیم پرداخت.


ایست خدمت سربازی

همانطور که گفته شد اگر سربازی طی دوران خدمت در کنکور کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکتری شرکت کرده و پذیرفته شود، چنانچه دارای شرایط دریافت ایست خدمت سربازی باشد، می تواند از این قانونی استفاده کرده و به ادامه تحصیل بپردازد. این افراد پس از اتمام دوران تحصیل خود، موظف به ادامه و اتمام خدمت سربازی می باشند. شرایط دریافت ایست خدمت سربازی عبارتنداز :

 1. ایست خدمت سربازی به سربازان دارای غیبت تعلق نمی گیرد.
 2. ایست خدمت سربازی به سربازانی که سابقه فرار از خدمت دارند (حتی با وجود نداشتن غیبت) تعلق نمی گیرد.
 3. ایست خدمت سربازی به سربازان پذیرفته شده در مقطع کاردانی تعلق نمی گیرد. شرط دریافت ایست خدمت پذیرش در مقاطع کارشناسی و بالاتر می باشد.
 4. سربازانی که قبلا دانشجو بوده اند، چنانچه از دانشگاه اخراج شده و یا دو بار انصراف داده باشند، ایست خدمت تعلق نمی گیرد.
 5. برگشت به عقب نباشد. به طور مثال اگر فردی دارای مدرک کارشناسی باشد مجددا نمی تواند برای تحصیل در همین مقطع (کارشناسی) ایست خدمت بگیرد. یا مثلا اگر فردی دارای مدرک کاردانی باشد، نمی تواند جهت ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی پیوسته از ایست خدمت سربازی استفاده نماید.

کانال مرکز تهران مشاوره

جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد تحصیل همزمان با خدمت سربازی با مشاوران مرکز تهران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن های ثابت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل
29 20 70 70 – 021

سوالات خود را در قسمت دیدگاه، با مشاوران ما در میان بگذارید…

2 دیدگاه

ارسال یک دیدگاه
 1. Mshm

  16 آذر 1398 at 1:55 ق.ظ

  سلام
  پدرم فوت شده یه برادر شش سال بزرگتر از خودم دارم که سربازی رفته و مجرده و بیکاره پدرم پاسدار بودن میتونم معافیت بگیرم؟؟؟

  • admin

   18 آذر 1398 at 8:26 ب.ظ

   با سلام . در صورت داشتن برادر بزرگتر ” معافیت کفالت پدر به برادر کوچکتر داده نمی شود .

ارسال یک دیدگاه