تهران مشاوره تخصصی ترین مرکز مشاوره تحصیلی کشور که خدمات مشاوره ای کنکور، کارشناسی ارشد، دکتری، نظام وظیفه و مدارس ارائه می نماید.
تماس با تخصصی ترین مشاوران کشور
تمام روز های هفته از 8 صبح تا 12 شب
از طریق تلفن های ثابت 70702029-021

بازار کار رشته اقتصاد

بازار کار رشته اقتصاد

جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد بازار کار رشته اقتصاد با مشاوران مرکز تهران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن های ثابت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل
29 20 70 70 – 021

رشته اقتصاد یکی ار رشته های مهم و مرتبط با علوم انسانی است. البته این رشته یکی از رشته های شناور کنکور سراسری محسوب می شود. یعنی داوطلبان ریاضی، تجربی و علوم انسانی می توانند در زمان انتخاب رشته کنکور سراسری و آزاد این رشته را انتخاب کنند. به همین دلیل تعداد متقاضیان رشته اقتصاد بسیار زیاد است. از آن جا که قبل از انتخاب رشته، داوطلبان بایستی اطلاعات لازم را در رابطه با رشته های مختلف کسب نمایند و داشتن اطلاعات کافی در رابطه با ویژگی های رشته، بازار کار و آینده شغلی رشته ها و … اقدام به انتخاب رشته نمایند، داوطلبان بسیاری پس از برگزاری کنکور سراسری در تماس با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی کنکور تهران مشاوره خواستار کسب اطلاعات در رابطه با بازار کار رشته اقتصاد، ویژگی ها و توانمندی های لازم جهت ورود به رشته اقتصاد، معرفی رشته اقتصاد و غیره هستند. به همین دلیل تیم تهران مشاوره بر آن شد تا با اختصاص این مطلب به رشته اقتصاد، به پرتکرارترین سوالات داوطلبان پاسخ دهد. بنابراین پیشنهاد می کنیم این مطلب را با دقت و تن انتها مطالعه فرمایید.

رشته اقتصاد علاوه بر دانشگاه های دولتی در دانشگاه آزاد، پیام نور و غیرانتفاعی نیز ارائه می گردد.

معرفی رشته اقتصاد

رشته اقتصاد جزو کاربردی ترین رشته های حال حاضر دنیا است. چرا که در عصر حاضر موضوعاتی همچون کنترل منابع مالی و انرژی، پیش بینی اقتصاد منطقه و سایر کشورهای دنیا به وسیله متخصصان رشته اقتصاد امکان پذیر است. در واقع اقتصاد تنها رشته ای است که تمامی مسائل پیرامون بشریت از سیاست، مسائل مالی و اقتصادی، مسائل فرهنگی و … را در برمی گیرد. با این اوصاف بازار کار متنوعی را می توان برای فارغ التحصیلان این رشته متصور بود. در ادامه به بازار کار و آینده شغلی فارغ التحصیلان رشته اقتصاد خواهیم پرداخت.


بازار کار رشته اقتصاد

بسیاری از داوطلبان در تماس با مشاوران انتخاب رشته تهران مشاوره عنوان می کنند که علاقه زیادی به این رشته دارند ولی به دلیل شایعاتی که در رابطه با بیکاری فارغ التحصیلان رشته اقتصاد شنیده اند در انتخاب این رشته مردد هستند. در رابطه با بازار کار رشته اقتصاد لازم به ذکر است که این رشته جزو رشته هایی است که اگر داوطلبی قصد موفقیت در این رشته را دارد بایستی تمام تلاش خود را بکار گیرد تا با کسب رتبه خوب وارد دانشگاهی با سطح علمی بالا گردد. در ثانی رشته اقتصاد رشته ای است که هر چه مدرک تحصیلی بالاتری داشته باشید، موقیت شغلی بیشتری برای شما پیش خواهد آمد. در واقع فردی با مدرک کارشناسی قطعا گزینه شغلی زیادی پیش روی خود نخواهد داشت. ولی اگر شما در یک دانشگاه خوب و تا مقاطع بالاتر (کارشناسی ارشد و دکتری) این رشته را ادامه دهید، گزینه های بسیاری پیش روی شما خواهد بود. چرا که در تمامی مسائل مهم کشور از سیاست تا اقتصاد و سرمایه گذاری و مسائل بین المللی نیاز به مشاوره با یک اقتصاددان دارد تا با پیش بینی های یک اقتصاددان از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری شود. 

بازار کار موجود برای فارغ التحصیلان رشته اقتصاد عبارت است از :

 1. کارشناس امور مالیاتی
 2. مدیر فروش
 3. استاد دانشگاه
 4. کارشناس تحقیقات بازار
 5. تحلیگری بازار و فروش
 6. مدیر بازاریابی
 7. مدیر خرید
 8. متصدی بانک
 9. کارشناس گمرک
 10. تحلیلگری بازار سرمایه
 11. مشاور کسب و کار
 12.  مراکز و وزارتخانه های دولتی
 13. شرکت های خصوصی
 14. بورس
 15. پژوهشگر
 16. نمایندگی بیمه
 17. روزنامه نگاری
 18. نویسندگی
 19. و …

توانایی های لازم جهت ورود به رشته اقتصاد

همانطور که در ابتدای مطلب گفته شد و با توجه به حیطه های کاری مذکور، یک اقتصاددان علاوه بر اقتصاد داخلی و خارجی لازم است  در دروسی همچون ریاضی، علوم سیاسی، علوم اجتماعی، جامعه شناسی و روانشناسی نیز قوی باشد. این تصور که چون رشته اقتصاد بیشتر مختص به داوطلبان گروه آزمایشی علوم انسانی است، بنابراین تنها حافظه قوی برای دروس حفظی کافی است، کاملا اشتباه است. بلکه دانشجوی اقتصاد همانطور که گفته شد در درس ریاضی و تجریه و تحلیل همزمان مسائل مخلف تبحر داشته باشد. جهت کسب اطلاعات تکمیلی و اینکه مشاوره با مشاوران خبره انتخاب رشته برای دست یابی به اینکه آیا شما استعداد لازم برای ورود به این رشته را دارید یا خیر، می توانید با مرکز مشاوره تحصیلی کنکور تهران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

کانال کنکور سراسری

جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد بازار کار رشته اقتصاد با مشاوران مرکز تهران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن های ثابت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل
29 20 70 70 – 021

سوالات خود را در قسمت دیدگاه، با مشاوران ما در میان بگذارید…