تهران مشاوره تخصصی ترین مرکز مشاوره تحصیلی کشور که خدمات مشاوره ای کنکور، کارشناسی ارشد، دکتری، نظام وظیفه و مدارس ارائه می نماید.
تماس با تخصصی ترین مشاوران کشور
تمام روز های هفته از 8 صبح تا 12 شب
از طریق تلفن های ثابت 70702029-021

انتخاب رشته کارشناسی ارشد 98

انتخاب رشته کارشناسی ارشد 98

جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد انتخاب رشته کارشناسی ارشد 98 با مشاوران مرکز تهران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن های ثابت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل
29 20 70 70 – 021

پس از زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد 98 مهمترین مرحله پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد، مرحله انتخاب رشته کارشناسی ارشد است. به دلیل اتفاقاتی که سال های اخیر در کنکور کارشناسی ارشد اتفاق افتاده است، داوطلبان زیادی دچار این ابهام شده اند که آیا انتخاب رشته کارشناسی ارشد 98 سراسری و دانشگاه آزاد نیز ادغام شده است ؟ در پاسخ به این پرسش بایستی بگوییم که با وجود ادغام آزمون و اعلام نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد سراسری و دانشگاه آزاد، دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و دانشگاه آزاد به صورت مجزا منتشر شده و انتخاب رشته به صورت کاملا مجزا انجام خواهد شد. این مطلب به انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 98 اختصاص یافته است. با مطالعه این مطلب از زمان، شرایط و نحوه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 98 مطلع خواهید شد.

انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری در بازه زمانی مقرر از طریق سایت سنجش به نشانی sanjesh.org انجام خواهد شد.

شرایط انتخاب رشته کارشناسی ارشد 98

تمامی داوطلبانی که در بازه زمانی معین اقدام به ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 98 کرده اند و در جلسه آزمون حضور داشته و در اعلام نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد مجاز به انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری شناخته شده اند، می توانند در بازه زمانی مقرر که متعاقبا اعلام خواهد شد، اقدام به انتخاب رشته کارشناسی ارشد نمایند. لازم به ذکر است در کارنامه ای که زمان اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد منتشر می شود در یک ستون وضعیت مجاز یا غیر مجاز بودن شما درج شده است. در این ستون مشخص شده است کهدر دوره های روزانه یا غیر روزانه مجاز به انتخاب رشته شده اید یا خیر. نکته بسیار مهم این است که امکان دارد شما در یک کد ضریب مجاز به انتخاب کد رشته های دوره روزانه باشید و در کد ضریبی دیگر مجاز نباشید. بنابراین به این نکته نیز حتما دقت کنید.


انتخاب رشته کارشناسی ارشد 98

همانطور که در ابتدای مطلب گفته شد، انتخاب رشته مهمترین مرحله پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد محسوب می شود، به همین دلیل این مرحله از حساسیت بالایی برخوردار است. لازم به ذکر است که شما برای انتخاب رشته کارشناسی ارشد، حداکثر مجاز به انتخاب 100 کد رشته محل خواهید بود. پیشنهاد می کنیم، انتخاب های خود را به 3 دسته تقسیم کنید.

  • دسته اول را به رشته محل هایی اختصاص دهید که علاقه بسیار زیادی به آن ها دارید. این دسته از رشته ها را بدون در نظر گرفتن رتبه و شانس قبولی خود انتخاب کنید. چرا که ممکن است در صورت خوش شانس بودن در این رشته محل ها پذیرفته شوید، در صورت پذیرفته نشدن نیز چیزی را از ندست نداده اید.
  • دسته دوم را به رشته محل هایی اختصاص دهید که با توجه به رتبه ای که کسب کرده اید امکان قبولی نسبتا خوبی دارید.
  • دسته سوم را نیز به رشته محل هایی اختصاص دهید که اگر در رشته های دسته اول و دوم پذیرفته نشدید، شانس قبولی بیش از 80 درصد را در آن رشته ها داشته باشید. 

چنانچه علاوه بر رشته اصلی در رشته شناور نیز شرکت کرده و مجاز به انتخاب رشته شده اید، می بایست کد رشته های مربوط به رشته شناور را نیز در بین این 100 انتخاب بگنجانید. فقط این کار بایستی توسطی مشاوری خبره انجام پذیرد تا با یک اشتباه در نحوه چینش، شانس قبولی خود را در رشته محلی بهتر که علاقه بیشتری نیز به ان دارید را از دست ندهید. جهت مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد با بخش مشاوره تحصیلی تلفنی مرکز تهران مشاوره تماس حاصل فرمایید. 


زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد 98

زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد 23 و 24 خرداد ماه انجام می شود. نتایج آزمون کارشناسی ارشد 98 اواسط تیر ماه منتشر خواهد شد. بنابراین چند روز پس از اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد و انتشار دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد، زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد 98 از اواخر تیر ماه آغاز خواهد شد. زمان انتخاب رشته از 19 لغایت 23 تیر ماه خواهد بود.

زمان انتخاب رشته تا پایان روز 98/4/23 تمدید شد.
کانال کارشناسی ارشد


مقالات مفید جهت مطالعه داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد 98 :

میزان تاثیر معدل در آزمون کارشناسی ارشد
اعتراض به نتایج آزمون کارشناسی ارشد 98
دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 98
شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد
جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد انتخاب رشته کارشناسی ارشد 98 با مشاوران مرکز تهران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن های ثابت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل
29 20 70 70 – 021

سوالات خود را در قسمت دیدگاه، با مشاوران ما در میان بگذارید…

هنوز دیدگاهی ثبت نشده. شما اولین نفری باشید که درباره این مطلب نظر می دهد.
ارسال یک دیدگاه

ارسال یک دیدگاه