تهران مشاوره تخصصی ترین مرکز مشاوره تحصیلی کشور که خدمات مشاوره ای کنکور، کارشناسی ارشد، دکتری، نظام وظیفه و مدارس ارائه می نماید.
تماس با تخصصی ترین مشاوران کشور
تمام روز های هفته از 8 صبح تا 12 شب
از طریق تلفن های ثابت 70702029-021

انتخاب رشته کارشناسی ارشد

انتخاب رشته کارشناسی ارشد

جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد انتخاب رشته کارشناسی ارشد با مشاوران مرکز تهران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن های ثابت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل
29 20 70 70 – 021

به دلیل ادغام کنکور کارشناسی ارشد سراسری و دانشگاه آزاد ثبت نام، برگزاری و اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد سراسری و آزاد نیز با یکدیگر ادغام شده است. حال برای برخی از داوطلبان این ابهام بوجود می آید که آیا انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد و سراسری نیز با یکدیگر ادغام شده است؟ در پاسخ به این سوال لازم به ذکر است که تمامی مراحل کنکور ارشد تا قبل از اعلام نتایج، ادغام شده است و مسیر این دو از مرحله انتخاب رشته از یکدیگر جدا می شود. انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری از طریق سایت سنجش آموزش کشور و دانشگاه آزاد از طریق سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد انجام می پذیرد. با مطالعه ادامه این مطلب از زمان، نحوه و شرایط انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 98 مطلع خواهید شد.

تمامی مراحل پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد در زمان مقرر از طریق سایت سنجش به نشانی sanjesh.org انجام می گیرد.

انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 98

پس از اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد 98 و اطلاع از وضعیت مجاز بودن خود در دوره های مختلف (روزانه، نوبت دوم، پیام نور و …) می بایست دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد را دانلود و مطالعه فرمایید. چرا که به مهمترین نکات مربوط به کنکور کارشناسی ارشد در دفترچه انتخاب رشته پرداخته شده است. پس از مطالعه دقیق دفترچه و اطلاع از کد رشته ها، ظرفیت هر کد رشته محل، شرایط پذیرش در رشته های خاص و … 100 انتخاب خود را به 3 دسته تقسیم کنید.
دسته اول را به رشته محل هایی اختصاص دهید که علاقه بسیار زیادی به آن ها دارید. این دسته از رشته ها را بدون در نظر گرفتن رتبه و شانس قبولی خود انتخاب کنید. چرا که ممکن است در صورت خوش شانس بودن در این رشته محل ها پذیرفته شوید، در صورت پذیرفته نشدن نیز چیزی را از ندست نداده اید.
دسته دوم را به رشته محل هایی اختصاص دهید که با توجه به رتبه ای که کسب کرده اید امکان قبولی نسبتا خوبی دارید.

دسته سوم را نیز به رشته محل هایی اختصاص دهید که اگر در رشته های دسته اول و دوم پذیرفته نشدید، شانس قبولی بیش از 80 درصد را در آن رشته ها داشته باشید. 

به این نکته توجه داشته باشید که ترتیب چینش رشته ها در این سه دسته و از انتخاب 1 تا 100 فقط بر اساس علاقه باشد. یعنی علاقه شما به پذیرش در انتخاب پنجم بیشتر از چهارم و علاقه شما به پذیرش در انتخاب بیستم بیشتر از علاقه شما به پذیرش در رشته نوزدهم باشد.


زمان و شرایط انتخاب رشته کارشناسی ارشد 98

زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد 23 و 24 خرداد ماه می باشد. از آن جا که نتایج آزمون کارشناسی ارشد حدودا یک ماه پس از زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد 98 اعلام می شود، بنابراین به احتمال زیاد زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد 98 اواخر تیر ماه خواهد بود. طبق آخرین اطلاعیه سازمان سنجش، انتخاب رشته از 19 تیر ماه آغاز و تا 23 تیر ماه ادامه خواهد داشت. داوطلبانی که در جلسه آزمون حضور داشته اند و در کارنامه ای که در زمان اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد صادر شده است، مجاز به انتخاب رشته شناخته شده اند، می توانند اقدامات لازم را در بازه زمانی مذکور انجام دهند.

زمان انتخاب رشته تا پایان روز 98/4/23 تمدید شد.
کانال کارشناسی ارشد

جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد انتخاب رشته کارشناسی ارشد با مشاوران مرکز تهران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن های ثابت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل
29 20 70 70 – 021

هنوز دیدگاهی ثبت نشده. شما اولین نفری باشید که درباره این مطلب نظر می دهد.
ارسال یک دیدگاه

ارسال یک دیدگاه