تهران مشاوره تخصصی ترین مرکز مشاوره تحصیلی کشور که خدمات مشاوره ای کنکور، کارشناسی ارشد، دکتری، نظام وظیفه و مدارس ارائه می نماید.
تماس با تخصصی ترین مشاوران کشور
تمام روز های هفته از 8 صبح تا 12 شب
از طریق تلفن های ثابت 70702029-021

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد با مشاوران مرکز تهران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن های مط8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل
29 20 70 70 – 021

به دلیل تغییراتی که از سال 96 در ثبت نام و برگزاری آزمون کارشناسی ارشد سراسری و دانشگاه آزاد بوجود آمد، ابهامات زیادی در زمینه انتخاب رشته کارشناسی ارشد برای داوطلبان بوجود آمده است. مثلا یکی از سوالات متداولی که داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد 98 در تماس با بخش مشاوره تحصیلی تلفنی کارشناسی ارشد مرکز تهران مشاوره مطرح می کنند، این است که آیا انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد سراسری و دانشگاه آزاد نیز همچون ثبت نام و برگزاری آن با یکدیگر ادغام شده است؟ دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و آزاد به صورت جداگانه منتشر می شود؟ انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد چه تفاوتی با انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری دارد؟ و … به همین دلیل این مطلب را به طور اختصاصی به موضوع “انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98” اختصاص داده ایم تا داوطلبان کنکور ارشد با مطالعه آن اطلاعات لازم را در رابطه با انتخاب رشته ارشد آزاد کسب نمایند.

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از طریق سایت azmoon.org انجام می شود.

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98

امسال نیز همچون سال گذشته پس از اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد 98 ابتدا دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری منتشر خواهد شد و چند روز پس از انتشار دفترچه انتخاب رشته ارشد سراسری، انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری آغاز می شود. پس از اتمام انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری نیز دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد منتشر و انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد آغاز خواهد شد.

مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98

داوطلبانی که شرایط لازم جهت شرکت در انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد را کسب می کنند، حق انتخاب 100 کد رشته محل را خواهند داشت. به این نکته توجه داشته باشید که انتخاب رشته دانشگاه آزاد برخلاف انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری بر اساس تراز (نمره کل) انجام می شود. یکی از اشتباهاتی که اکثر داوطلبان در انتخاب رشته انجام می دهند، این است که گمان می کنند که فقط بایستی کد رشته محل هایی که شانس قبولی بیشتری در آن ها دارند را انتخاب کنند. در صورتی که مشاوران تهران مشاوره پیشنهاد می کنند داوطلبان انتخاب های خود را به 3 دسته تقسیم کنند. انتخاب های خوش بینانه، انتخاب های معقول (واقع بینانه) و انتخاب های بدبینانه.

چند انتخاب اول خود را به رشته هایی اختصاص دهید که علاقه فراوانی به ادامه تحصیل در آن رشته محل ها دارید (انتخاب های خوش بینانه)، سپس چند انتخاب بعدی خود را به رشته هایی اختصاص دهید که شانس قبولی خوبی در آن رشته محل ها دارید (شناسایی این رشته محل ها با توجه به ترازی که کسب کرده اید، امری تخصصی است که بهتر است با مشورت مشاوری خبره انجام شود) چند انتخاب آخر خود را نیز به کد رشته محل هایی اختصاص دهید که شانس قبولی بسیار بالایی در پذیرش آن ها دارید ولی فقط در صورت قبول نشدن در انتخاب های دسته اول و دوم حاضر به ادامه تحصیل در آن رشته ها هستید. به این نکته نیز توجه داشته باشید که چینش کد رشته محل ها در هر 3 دسته بایستی بر اساس علاقه باشد. یعنی علاقه شما به کد رشته محل اول بیشتر از علاقه شما به کد رشته محل دوم و علاقه شما به کد رشته سی ام بیشتر از علاقه شما به انتخاب سی و یکم باشد.

“لازم به ذکر است چنانچه شما علاوه بر کد رشته امتحانی اول در کد رشته امتحانی دوم نیز ثبت نام کرده اید، همان 100 انتخاب را خواهند داشت و می توانند چند انتخاب خود از 100 انتخاب را به کد رشته امتحانی دوم اختصاص دهند.”

در صورت نیاز به مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد 98 می توانید با مشاوران ما در مرکز تهران مشاوره  در تماس باشید.


زمان و شرایط انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

در رابطه با شرایط لازم جهت انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد لازم به ذکر است تمامی داوطلبانی که در کنکور ارشد 98 ثبت نام کرده و در زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد 98 سر جلسه آزمون حضور داشته اند و در زمان اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد 98 مجاز به انتخاب رشته شناخته شوند، می توانند در انتخاب رشته ارشد آزاد شرکت نمایند. در رابطه با زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد نیز لازم به ذکر است که انتخاب رشته از 27 تیر ماه آغاز و تا 5 مرداد ماه ادامه خواهد داشت. ضمنا لازم به ذکر است که تمامی اخبار مربوط به کنکور ارشد از طریق کانال تلگرام کارشناسی ارشد اطلاع رسانی می گردد. با عضویت در این کانال از آخرین اخبار مربوط به کنکور کارشناسی ارشد مطلع خواهید شد.
کانال کارشناسی ارشد

جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد با مشاوران مرکز تهران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن های ثابت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل
29 20 70 70 – 021

سوالات خود را در قسمت دیدگاه، با مشاوران ما در میان بگذارید…