تهران مشاوره تخصصی ترین مرکز مشاوره تحصیلی کشور که خدمات مشاوره ای کنکور، کارشناسی ارشد، دکتری، نظام وظیفه و مدارس ارائه می نماید.
تماس با تخصصی ترین مشاوران کشور
تمام روز های هفته از 8 صبح تا 12 شب
از طریق تلفن های ثابت 70702029-021

شرایط و قوانین ایست خدمت سربازی

شرایط و قوانین ایست خدمت سربازی

جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد شرایط و قوانین ایست خدمت سربازی با مشاوران مرکز تهران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن های ثابت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل
29 20 70 70 – 021

هر ساله تعدادی از سربازان وظیفه، حین خدمت سربازی در کنکور سراسری، کارشناسی ارشد و دکتری شرکت کرده و پذیرفته می شوند. این افراد در تماس هایی که با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی تهران مشاوره برقرار می کند، به دنبال کسب اطلاعات لازم در رابطه با امکان یا عدم امکان ادامه تحصیل در رشته پذیرفته شده، شرایط دریافت ایست خدمت سربازی و … هستند. به همین دلیل در این مطلب به شرایط اخذ دریافت ایست خدمت سربازی خواهیم پرداخت. البته در ابتدا لازم است به توضیح برخی از اصطلاحات رایج خدمت سربازی بپردازیم.

تنها سربازان واجد شرایط، امکان دریافت ایست خدمت سربازی را دارا می باشند.

اصطلاحات رایج خدمت سربازی

برخی از اصلاحات رایج در خدمت سربازی و قوانین مربوط به آن ها عبارتنداز :

مشمول : افرادی که قانون خدمت سربازی، شامل حالشان می شود. افراد از 18 سالگی تمام شامل قانون نظام وظیفه عمومی می گردند.

معافیت تحصیلیمشمولان محصل، تا زمانی که در حال تحصیل هستند، می توانند از معافیت تحصیلی استفاده نمایند. این نوع معافیت از نوع معافیت موقت می باشد. معافیت موقت یعنی؛ فرد مشمول پس از اتمام تحصیل بایستی اعزام به خدمت گردد.

دوره آموزشی : خدمت سربازی به دو دوره تقسیم می شود. دوره اول که 2 الی 3 ماهه می باشد، دوره آموزشی نام دارد.

دوره خدمتپس از اتمام دوره 3 – 2 ماهه آموزشی، دوره دوم یعنی خدمت سربازی آغاز می شود. سربازان پس از اتمام دوره آموزشی خود، با توجه به میزان تحصیلاتی که دارند، درجه نظامی گرفته و پس از تقسیم و مشخص شدن شهر محل خدمت، دوره خدمت سربازی خود را آغاز می کنند.

اضافه خدمت : وقتی فردی مشمول خدمت سربازی می شود، چنانچه خود را به سازمان نظام وظیفه معرفی نکند و یا سربازی که در طول دوران خدمت بنا به هر دلیلی، تنبیه شود که مدت زمان بیشتری نسبت به زمان قانونی به خدمت سربازی ادامه دهد، اصطلاحا اضافه خدمت می گویند.


شرایط دریافت ایست خدمت سربازی

همانطور که در ابتدای مطلب گفته شد، چنانچه سربازی طی دوره خدمت در کنکور کارشناسی و بالاتر شرکت کرده و پذیرفته شود، چنانچه دارای شرایط دریافت ایست خدمت سربازی باشد، می تواند از این مزیت قانونی استفاده کرده و به ادامه تحصیل بپردازد. این افراد پس از اتمام دوران تحصیل خود، موظف به ادامه و اتمام خدمت سربازی می باشند. شرایط دریافت ایست خدمت سربازی عبارتنداز :

ایست خدمت سربازی به سربازان دارای غیبت تعلق نمی گیرد.
ایست خدمت سربازی به سربازانی که سابقه فرار از خدمت دارند (حتی با وجود نداشتن غیبت) تعلق نمی گیرد.
ایست خدمت سربازی به سربازان پذیرفته شده در مقطع کاردانی تعلق نمی گیرد. شرط دریافت ایست خدمت پذیرش در مقاطع کارشناسی و بالاتر می باشد.
سربازانی که قبلا دانشجو بوده اند، چنانچه از دانشگاه اخراج شده و یا دو بار انصراف داده باشند، ایست خدمت تعلق نمی گیرد.
برگشت به عقب نباشد. به طور مثال اگر فردی دارای مدرک کارشناسی باشد مجددا نمی تواند برای تحصیل در همین مقطع (کارشناسی) ایست خدمت بگیرد. یا مثلا اگر فردی دارای مدرک کاردانی باشد، نمی تواند جهت ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی پیوسته از ایست خدمت سربازی استفاده نماید.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر، می توانید با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی تهران مشاوره تماس حاصل فرمایید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشند.
کانال مرکز تهران مشاوره

جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد شرایط و قوانین ایست خدمت سربازی با مشاوران مرکز تهران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن های ثابت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل
29 20 70 70 – 021

سوالات خود را در قسمت دیدگاه، با مشاوران ما در میان بگذارید…

1 دیدگاه

ارسال یک دیدگاه
  1. محمد

    8 مهر 1398 at 7:47 ب.ظ

    سلام.من ۲۱ سالمه.تمام شرایطی که شما برا ایست خدمت نوشتید رو دارم.ولی بهم ایست خدمت ندادن چون مدرک پیش دانشگاهی رو پس از سن ۲۰ سالگی گرفتم.الان ۶ ماهه سربازم.

ارسال یک دیدگاه