تهران مشاوره تخصصی ترین مرکز مشاوره تحصیلی کشور که خدمات مشاوره ای کنکور، کارشناسی ارشد، دکتری، نظام وظیفه و مدارس ارائه می نماید.
تماس با تخصصی ترین مشاوران کشور
تمام روز های هفته از 8 صبح تا 12 شب
از طریق تلفن های ثابت 70702029-021

انتخاب رشته کنکور تجربی

انتخاب رشته کنکور تجربی

جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد انتخاب رشته کنکور تجربی با مشاوران مرکز تهران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن های ثابت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل
29 20  70 70 – 021

هر سال پس از مشخص شدن نتایج کنکور سراسری، داوطلبان در تکاپوی انتخاب رشته کنکور هستند و از آن جا که تعداد داوطلبان کنکور سراسری 99 همانند سال های اخیر، در گروه آزمایشی علوم تجربی به نسبت سایر گروه های آزمایشی همچون ریاضی، علوم انسانی، هنر و زبان های خارجی بیشتر است داوطلبان کنکور تجربی به نسبت سایر داوطلبان استرس بیشتری را متحمل می شوند بنابراین داوطلبان کنکور گروه آزمایشی علوم تجربی، می بایست با اطلاع از زیرگروه های مختلف گروه آزمایشی علوم تجربی، با شناخت علاقه و استعداد خود، نحوه صحیح انتخاب رشته کنکور، کسب اطلاعات لازم در رابطه با دوره ها و دانشگاه های مختلف و شرایط هر یک از دوره ها و دانشگاه ها و … بهترین انتخاب را داشته باشند، به همین دلیل نیاز به تهیه مقاله ای تحت عنوان انتخاب رشته کنکور تجربی 99 احساس شد. اگر شما نیز جزو داوطلبان شرکت کننده در کنکور تجربی هستید و یا قصد کسب اطلاعات در این زمینه را دارید، پیشنهاد می کنیم این مطلب را با دقت مطالعه فرمایید.


انتخاب رشته کنکور تجربی 99

طبق آمار و اطلاعات موجود و تجربه ای که مشاوران مرکز تهران مشاوره طی مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری با دانش آموزان و داوطلبان کنکور سراسری کسب کرده اند، اکثر داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی با رویای پذیرش در رشته های پرطرفداری همچون پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و چند رشته پرطرفدار دیگر در کنکور تجربی شرکت می کنند، در حالی که اگر نگاه واقع بینانه ای به این موضوع داشته باشیم، متوجه میشویم که اولا تعداد پذیرش در رشته های پرطرفدار مذکور محدود و تعداد داوطلبان شرکت کننده در کنکور تجربی بسیار زیاد است، پس قطعا فقط تعداد محدودی از داوطلبان (آن هم بر اساس رتبه و ترازی که کسب کرده اند) می توانند در رشته های پرطرفدار مذکور پذیرفته شوند، دوم اینکه صرف علاقه نمی تواند در انتخاب رشته کنکور، ملاک منطقی و ایده آلی باشد، بلکه باید موارد دیگر همچون بازار کار رشته های مختلف، استعداد، آینده شغلی و در کنار این موارد علاقه و … را نیز مدنظر قرار داده و به انتخاب رشته پرداخت، به همین دلیل در این قسمت به نحوه صحیح انتخاب رشته کنکور تجربی 99 خواهیم پرداخت.

نحوه صحیح انتخاب رشته کنکور تجربی

در بازه زمانی انتخاب رشته کنکور 99، فرمی جهت انتخاب رشته داوطلبان بر روی سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org قرار می گیرد. براساس این فرم شما امکان انتخاب 150 کد رشته محل را خواهید داشت. مشاوران انتخاب رشته تهران مشاوره  پیشنهاد می کنند:

  • در ابتدا 150 کد رشته محل مورد نظر خود را انتخاب و در برگه ای یادداشت کنید.
  • برگه ی دیگری را به 3 قسمت تقسیم کنید، قسمت اول را به رشته هایی اختصاص دهید که علاقه زیادی به ادامه تحصیل در آن رشته ها دارید ولی با توجه به رتبه ای که بدست آورده اید، احتمال پذیرش شما در آن رشته محل ها کم است و نام این قسمت را انتخاب های خوشبینانه قرار دهید.
  • قسمت دوم را به رشته هایی اختصاص دهید که با توجه به رتبه ای که بدست آورده اید، احتمال قبولی نسبتا بیشتری نسبت به انتخاب های خوشبینانه دارید و نام این قسمت را انتخاب های واقع بینانه قرار دهید.
  • قسمت سوم را به رشته هایی اختصاص دهید که احتمال قبولی شما در آن رشته ها حتمی است و شما تنها در صورت پذیرفته نشدن در رشته محل های انتخاب خوشبینانه و واقع بینانه، حاضر به ادامه تحصیل در این رشته ها هستید و نام این قسمت را انتخاب های بدبینانه قرار دهید.

نکات مهم انتخاب رشته کنکور تجربی

علاوه بر نکات مذکور، می بایست اطلاعات لازم در رابطه با آخرین رتبه قبولی رشته های مختلف گروه آزمایشی علوم تجربی مثل، آخرین رتبه قبولی رشته پزشکی، حسابداری، داروسازی، هوشبری و … سال گذشته را داشته باشید تا با توجه به رتبه خود و آخرین رتبه قبولی رشته های موردنظر خود، بهترین انتخاب و بهترین چینش را در فرم انتخاب رشته کنکور تجربی 99 داشته باشد. بدین منظور می توانید با مشاوران انتخاب رشته تهران مشاوره تماس حاصل فرمایید، تا راهنمایی های لازم را خدمت شما داوطلبان گرامی ارائه دهند. نکته بسیار مهم که لازم است مجددا در این قسمت اشاره ای به آن داشته باشیم، این است که حتما نسبت به اولویت بندی های خود در چینش رشته محل ها مطمئن شده و سپس کد رشته محل ها را در سایت سازمان سنجش به ثبت برسانید، چرا که پس از ثبت کد رشته محل ها، تا پایان بازه زمانی انتخاب رشته کنکور سراسری 99، تنها مجاز به ویرایش 5 کد رشته محل خواهید بود.
کانال کنکور سراسری


رشته ها و زیرگروه های گروه آزمایشی علوم تجربی

رشته های زیرگروه 1 علوم تجربی عبارتنداز:

پزشکی، دندانپزشکی، دامپزشکی، مامایی، پرستاری، اتاق عمل، علوم تغذیه، فیزیوتراپی، بینایی سنجی، شنوایی سنجی، هوشبری، اعضای مصنوعی، بهداشت و بازرسی گوشت، بهداشت مواد غذایی، دبیری زیست شناسی، دکترای پیوسته بیوتکنولوژی، روانشناسی، زیست شناسی، زیست شناسی سلولی مولکولی، علوم آزمایشگاهی، علوم و صنایع غذایی، کاردانی بهداشت حرفه ای، کاردانی بهداشت محیط، کاردانی ساخت پروتزهای دندانی، کاردانی تکنولوژی، کاردانی مامایی، کاردانی دامپزشکی، کاردرمانی، کارشناسی بهداشت محیط، کارشناسی تکنولوژی پرتودرمانی، کارشناسی تکنولوژی پرتوشناسی، کارشناسی ساخت پروتزهای دندانی، گفتار درمانی، مدیریت و کمیسر دریایی

رشته های زیرگروه 2 علوم تجربی عبارتنداز:

داروسازی، شیمی، دبیری شیمی، کاردانی بازیافت مواد زائد و جامد، کاردانی شیمی، کاردانی شیمی آزمایشگاهی، کارشناسی بهداشت حرفه ای، کارشناسی بهداشت عمومی، کارشناسی تکنولوژی پزشکی هسته ای، کارشناسی فناوری اطلاعات سلامت

رشته های زیرگروه 3 علوم تجربی عبارتنداز:

زمین شناسی، دبیری زمین شناسی، زمین شناسی کاربردی

رشته های زیرگروه 4 علوم تجربی عبارتنداز:

اطلاعات نظامی، الهیات و معارف اسلامی، امور گمرکی، حسابداری، خبرنگاری، علوم اقتصادی، علوم انتظامی، فقه و حقوق اسلامی، کاردانی امور بانکی، کاردانی امور بیمه، کاردانی امور دولتی، کاردانی امور مالی و مالیاتی، کاردانی حسابداری، کاردانی خدمات مسافرتی و جهانگردی، کاردانی علمی کاربردی روابط کار، کاردانی علوم پایه انتظامی، کاردانی علوم نظامی، کاردانی کتابداری، کاردانی مدیریت بازرگانی، کاردانی مدیریت جهانگردی، کاردانی مدیریت صنعتی کاربردی، کاردانی مدیریت گمرکی، کاردانی مدیریت هتلداری، کتابداری، مدیریت اطلاعات و ارتباطات، مدیریت جهانگردی، مدیریت دولتی، مدیریت صنعتی، مدیریت فرهنگی هنری، مدیریت کسب و کارهای کوچک، مدیریت گمرکی، مدیریت مالی، مدیریت و بازرگانی دریا، مدیریت، مدیریت هتلداری، مدیریت امور بانکی، مدیریت بازرگانی، مدیریت بیمه، مدیریت بیمه اکو


دوره های مورد پذیرش در کنکور سراسری 99

یکی از مواردی که در کارنامه کنکور درج شده و برای انتخاب رشته بسیار مهم می باشد، دوره های مورد پذیرش در کنکور سراسری است. در واقع در ابتدا باید به کارنامه کنکور خود مراجعه و از دوره های مجاز شده مطلع گردید و سپس اطلاعات کاملی نسبت به دوره ها کسب کرده و سپس اقدام به انتخاب رشته کنکور تجربی 99 نمایید. دوره های مورد پذیرش عبارتنداز:

دوره روزانه : دوره روزانه به صورت کاملا رایگان می باشد و شما در قبال تخصیل در این دوره هیچ شهریه ای پرداخت نخواهید کرد. فقط هزینه غذا و خوابگاه از دانشجو اخذ می گردد که نسبت به سایر دوره ها بسیار کم هزینه تر است و در ضمن اعتبار مدارک دوره روزانه نسبت به سایر دوره ها بیشتر است.

شبانه (نوبت دوم) : دانشجویانی که در دوره نوبت دوم یا همان شبانه تحصیل می کنند، موظف به پرداخت شهریه هستند، البته میزان این شهریه بسیار اندک بوده و بستگی به داشنگاه محل قبولی دارد. ضمنا دانشگاه هیچ مسئولیتی در قبال تامین خوابگاه دانشجو ندارد، البته ممکن است برخی دانشگاه ها به دانشجویان دوره شبانه خود نیز خوابگاه اختصاص دهند.


زمان انتخاب رشته کنکور تجربی 99

به احتمال زیاد زمان انتخاب رشته کنکور تجربی 99 نیمه دوم مرداد ماه خواهد بود، البته در حال حاضر زمان دقیق انتخاب رشته کنکور تجربی 99 مشخص نشده است ولی به محض اطلاع حتما از طریق سایت و کانال تلگرام کنکور تهران مشاوره اطلاع رسانی های لازم را انجام خواهیم داد. بنابراین پیشنهاد می کنیم با عضویت در کانال تلگرام کنکور تهران مشاوره، پیگیر آخرین اخبار مربوط به انتخاب رشته کنکور تجربی 99 قرار بگیرید.

                    
کانال کنکور سراسری

جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد انتخاب رشته کنکور تجربی با مشاوران مرکز تهران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن های ثابت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل
29 20  70 70 – 021