تهران مشاوره تخصصی ترین مرکز مشاوره تحصیلی کشور که خدمات مشاوره ای کنکور، کارشناسی ارشد، دکتری، نظام وظیفه و مدارس ارائه می نماید.
تماس با تخصصی ترین مشاوران کشور
تمام روز های هفته از 8 صبح تا 12 شب
از طریق تلفن های ثابت 70702029-021

مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری

مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری

جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری با مشاوران مرکز تهران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن های ثابت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل
29 20  70 70 – 021

انتخاب رشته در تمامی مقاطع تحصیلی از دبیرستان تا دکتری مرحله ای بسیار حساس، مهم و سرنوشت ساز محسوب می گردد از این رو به دلیل سرنوشت ساز بودن رشته تحصیلی، انتخاب رشته صحیح، امری با اهمیت و بسیار تخصصی است که نیاز به داشتن اطلاعات و تجربه بالایی دارد، چرا که سهل انگاری و یک اشتباه در چینش کد رشته محل ها ممکن است سرنوشت و آینده داوطلب را تغییر دهد. معمولا داوطلبان شرکت کننده در کنکور سراسری، پس از اعلام نتایج کنکور و یا در بازه زمانی انتخاب رشته کنکور سراسری با مشاوران تهران مشاوره تماس می گیرند تا مشاوره های لازم را در رابطه با انتخاب رشته کنکور سراسری دریافت نمایند، به همین دلیل بر آن شدیم تا با نگارش این مقاله تحت عنوان مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری، راهنمایی های لازم را خدمت داوطلبان کنکور سراسری 98 ارائه دهیم. بنابراین، چنانچه شما نیز جزو داوطلبان کنکور سراسری 98 هستید، پیشنهاد می کنیم این مطلب را تا انتها مطالعه فرمایید تا با اصول و نکات مهم انتخاب رشته کنکور سراسری آشنا گردید.


مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری 98

داوطلبانی که در  اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 98 ، مجاز به انتخاب رشته شناخته شوند، در مرحله انتخاب رشته کنکور سراسری 98 ، مجاز به انتخاب 150 کد رشته محل خواهند بود. برخی از داوطلبان پس از اطلاع از رتبه کشوری خود اقدام به انتخاب رشته می کنند، در صورتی که در کارنامه اولیه کنکور سراسری، علاوه بر رتبه کشوری، اطلاعات مهم دیگری که نقش مهمتری در انتخاب رشته کنکور دارند نیز وجود دارد. اطلاعاتی همچون تراز، رتبه در سهمیه و همچنین رتبه هر زیرگروه در سهمیه که انتخاب رشته کنکور سراسری بایستی با توجه به آن ها انجام شود. مشاوران تهران مشاوره به شما داوطلبان گرامی توصیه می کنند که قبل از اقدام به انتخاب رشته، به رتبه زیر گروه خود در کارنامه توجه کنید و سپس از رشته های هر زیر گروه مطلع شده و آخرین رتبه قبولی هر رشته در کنکور سال 97 را بیابید. سپس کاغذی برداشته و با توجه به موارد مذکور، 150 کد رشته محل را که در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 98 درج گردیده است، بر اساس علاقه خود انتخاب و در آن برگه یادداشت کنید. سپس برگه دیگری برداشته و آن را به سه دسته تقسیم کنید. دسته اول را که حدود 50 کد رشته محل می باشد را به رشته محل هایی اختصاص دهید که علاقه بسیار زیادی به تحصیل در آن رشته ها دارید، ولی شانس قبولی شما با توجه به رتبه زیر گروه شما و همچنین رتبه آخرین فرد قبولی سال گذشته بسیار اندک می باشد. قسمت دوم را به حدودا 50 تا 70 رشته محلی اختصاص دهید که امکان پذیرش شما در آن رشته محل ها متوسط می باشد و قسمت سوم را به رشته هایی اختصاص دهید که شانس قبولی بسیار بالایی در آن رشته ها دارید ولی علاقه چندانی به ان ها ندارید و تنها در صورت پذیرفته نشدن در رشته محل های دسته اول و دوم، حاضر به ادامه تحصیل در آن رشته محل ها هستید.

تذکر : توصیه می کنیم، چنانچه تمایل زیادی به رشته یا دانشگاه خاصی ندارید، از انتخاب آن رشته محل ها بپرهیزید، چرا که در صورت قبولی در آن رشته محل، موظف به ادامه تحصیل در آن رشته می باشید و در غیر این صورت یک سال از شرکت در کنکور محروم خواهید شد.

از آن جا که انتخاب رشته امری بسیار مهم و سرنوشت ساز می باشد، پیشنهاد می کنیم، ابتدا با مشاوران خبره مشورت و سپس اقدام به انتخاب رشته نمایید و یا از طریق تماس با مرکز مشاوره تحصیلی کنکور تهران مشاوره، انتخاب رشته خود را به مشاوران خبره تهران مشاوره بسپارید تا با توجه به رتبه و تراز شما، بهترین انتخاب ها را برای شما انجام دهند.


سهمیه های موثر در انتخاب رشته کنکور سراسری 98

هر سال سهمیه های مختلفی همچون سهمیه مناطق، سهمیه ایثارگران، سهمیه رزمندگان، سهمیه بهیاران، سهمیه کارمندان، سهمیه شاهد (خانواده شهدا) و سهمیه آزاد (برای داوطلبانی که شامل هیچ یک از سهمیه های ایثارگران و رزمندگان نمی شوند) در انتخاب رشته داوطلبان کنکور سراسری اعمال می گردد. متقاضیان هر یک از سهمیه های مذکور، می بایست در زمان ثبت نام کنکور سراسری 98 ، نوع سهمیه خود را مشخص کرده و تائیدیه ارگان مربوطه را کسب می نمودند. جهت کسب اطلاعات لازم می توانید مقاله مربوط به میزان سهمیه های موثر در کنکور سراسری 98 را مطالعه کرده و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران تهران مشاوره تماس حاصل فرمایید.


زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 98

از آن جا که نتایج کنکور سراسری نیمه دوم مرداد ماه اعلام می گردد، انتخاب رشته کنکور سراسری و آزاد نیز نهایتا یک الی دو هفته پس از اعلام نتایج کنکور سراسری 98 در اواخر مرداد ماه و به صورت جداگانه انجام می شود. انتخاب رشته کنکور سراسری از طریق سایت سنجش و انتخاب رشته دانشگاه آزاد از طریق سامانه سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی انجام می گردد. پیشنهاد می کنیم جهت اطلاع از زمان انتخاب رشته کنکور سراسری و آزاد 98 و همچنین سایر اطلاعات مربوط به انتخاب رشته کنکور سراسری و دانشگاه آزاد در کانال تلگرام کنکور تهران مشاوره عضو شده و از آخرین اطلاعات مربوط به انتخاب رشته کنکور مطلع گردید.
کانال کنکور سراسری

جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری با مشاوران مرکز تهران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن های ثابت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل
29 20  70 70 – 021

هنوز دیدگاهی ثبت نشده. شما اولین نفری باشید که درباره این مطلب نظر می دهد.
ارسال یک دیدگاه

ارسال یک دیدگاه