تهران مشاوره تخصصی ترین مرکز مشاوره تحصیلی کشور که خدمات مشاوره ای کنکور، کارشناسی ارشد، دکتری، نظام وظیفه و مدارس ارائه می نماید.
تماس با تخصصی ترین مشاوران کشور
تمام روز های هفته از 8 صبح تا 12 شب
از طریق تلفن های ثابت 70702029-021

انتخاب رشته کنکور سراسری 98

انتخاب رشته کنکور سراسری 98

جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد انتخاب رشته کنکور سراسری 98 با مشاوران مرکز تهران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن های ثابت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل
29 20  70 70 – 021

طبق روال هر ساله داوطلبان در 5 گروه آزمایشی ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان در آزمونی که توسط سازمان سنجش برگزار می شود با یکدیگر به رقابت می پردازند. به طور دقیق تر باید بگوییم که در 13 و 14 تیرماه 98 شاهد برگزاری کنکور سراسری در 5 گروه عنوان شده خواهیم بود.پس از پایان مرحله اول یعنی کنکور سراسری داوطلبان می بایست جهت اعلام  نتایج اولیه کنکور سراسری 98 منتظر بمانند.هنگامی که نتایج اولیه کنکور سراسری 98 بر روی سایت سازمان سنجش قرار بگیرد داوطلبان این امکان را خواهند داشت تا نسبت به دریافت کارنامه اولیه کنکور سراسری 98 اقدام نمایند و پس از مطالعه دقیق کارنامه برای انجام انتخاب رشته کنکور سراسری 98 اقدام کنند.در این مقاله به طور مفصل به بررسی مواردی نظیر انتخاب رشته کنکور سراسری 98 ، کارنامه کنکور سراسری 98، نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری 98، زمان اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته کنکور سراسری پرداخته ایم.


زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 98

در انتخاب رشته کنکور سراسری 98 داوطلبان امکان انتخاب رشته محل های روزانه، شبانه (نوبت دوم)، غیر انتفاعی، پیام نور، پردیس خودگردان را خواهند داشت و می توانند شانس خود را بر حسب توضیحات کارنامه کنکور سراسری در 150 کد رشته محل  امتحان نمایند . توجه داشته باشید که در نیمه دوم مرداد ماه لینک انتخاب رشته کنکور سراسری منتشر خواهد شد.برای اطلاع از زمان دقیق انتخاب رشته کنکور سراسری 98 می توانید در کانال تلگرام کنکور عضو شوید و یا با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی تهران مشاوره تماس بگیرید.

“طبق اطلاعیه سازمان سنجش، انتخاب رشته از تاریخ 20 مرداد ماه آغاز و تا 24 مرداد ادامه خواهد داشت.”
کانال کنکور سراسری


کارنامه کنکور سراسری 98

در صورتی که هیچگونه اطلاعاتی در خصوص کارنامه کنکور سراسری 98 ندارید جای نگرانی نخواهد بود. در کارنامه کنکور سراسری 98 اطلاعاتی نظیر اطلاعات فردی ، معدل شما ، میزان تاثیر سوابق تحصیلی مثبت و میزان تاثیر سوابق تحصیلی قطعی ، درصد های شما در هر درس و رتبه و تراز درج شده است. به عبارت دیگر در کارنامه کنکور سراسری 98 میزان درصد هر درس مشخص شده است و به همین خاطر چنانچه داوطلبی نسبت به درصد ها اعتراضی داشته باشد می تواند اعتراض خود را از طریق سیستم پاسخگویی سازمان سنجش ارسال کند. از دیگر مواردی که باید در خصوص کارنامه کنکور سراسری 98 بدانید این است که رتبه و تراز نیز در هر زیر گروه مشخص شده است که از اهمیت بسیاری برخوردار است. در این قسمتی که در کارنامه درج شده است داوطلبان می توانند از اینکه در هر زیر گروه چه رتبه ای کسب کرده اند و نمره کل یا ترازشان در آن زیر گروه چند شده است مطلع شوند. همچنین با توجه به ادغام ثبت نام دانشگاه آزاد و دانشگاه های سراسری امکان اطلاع از وضعیت مجاز بودن در انتخاب رشته دانشگاه آزاد نیز در این کارنامه قابل مشاهده خواهد بود و با توجه به کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد که در انتهای کارنامه کنکور سراسری 98 قید شده است از لیست رشته محل های منتشر شده در دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 98 مطلع شوند و این کد به سایت دانشگاه آزاد مراجعه کرده و برای انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 98 اقدام نمایند.


نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری 98

پس از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 98 آن دسته از داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org خود را برای مرحله بعد یعنی انجام انتخاب رشته کنکور سراسری  آماده نمایند. توجه داشته باشید که داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می توانند حداکثر 150 کد رشته محل را در فرم انتخاب رشته خود انتخاب نمایند. اما آنچه که در این مرحله از اهمیت بسیاری برخوردار است چینش کد رشته محل بر حسب علاقه است و هنگامی که  سازمان سنجش به فرم انتخاب رشته شما می رسد تا اخرین انتخابتان را بررسی می کند.با توجه به حساس بودن مرحله انتخاب رشته کنکور سراسری پیشنهاد می کنیم جهت مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری 98 با مشاوران مرکز تهران مشاوره مشورت نمایید.


زمان اعلام نتایج نهائی کنکور سراسری 98

همانطور که بیان کردیم در نیمه دوم مرداد ماه 98 زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 98 فرا می رسد و داوطلبان برای اتخاب رشته دانشگاه هایی همچون روزانه، نوبت دوم، پیام نور و پردیس خودگردان می بایست به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایند.اما برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد 98 داوطلبان می بایست به سایت آزمون به نشانی azmoon.org مراجعه نمایند.اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 98 و یا به عبارت دیگر اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری 98 در نیمه دوم شهریور ماه 98 مشخص خواهد شد .پس از قرار گرفتن نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری 98 داوطلبانی که پذیرفته شده اند موظفند در مدت زمان مقرر شده به دانشگاه پذیرفته شده مراجعه نمایند و برای ثبت نام حضوری خود اقدام نمایند. داوطلبان در صورت عدم قبولی نیز می توانند در مرحله تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 98 شرکت نمایند.
کانال کنکور سراسری


مطالب پیشنهادی جهت انتخاب رشته بهتر :

» آخرین رتبه قبولی دندانپزشکی
» آخرین رتبه قبولی پزشکی
» آخرین رتبه قبولی هوشبری
» آخرین رتبه قبولی فیزیوتراپی
» آخرین رتبه قبولی اتاق عمل

جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد انتخاب رشته کنکور سراسری 98 با مشاوران مرکز تهران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن های ثابت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل
29 20  70 70 – 021