تهران مشاوره تخصصی ترین مرکز مشاوره تحصیلی کشور که خدمات مشاوره ای کنکور، کارشناسی ارشد، دکتری، نظام وظیفه و مدارس ارائه می نماید.
تماس با تخصصی ترین مشاوران کشور
تمام روز های هفته از 8 صبح تا 12 شب
از طریق تلفن های ثابت 70702029-021

انتخاب رشته کنکور سراسری

انتخاب رشته کنکور سراسری

جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد انتخاب رشته کنکور سراسری با مشاوران مرکز تهران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن های ثابت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل
29 20  70 70 – 021

به جرات می توان گفت یکی از مهمترین و حساس ترین مراحل کنکور سراسری، مرحله انتخاب رشته کنکور است. اکثر داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت می کنند، در تماس با مشاوران انتخاب رشته تهران مشاوره، رتبه خود را گفته و می خواهند بدانند با رتبه ای که در کنکور کسب کرده اند، چه رشته ای قبول می شوند. در حالی که اصلی ترین پرسش این است که بهترین انتخاب ها برای رتبه ای که کسب کرده اند، چیست؟ رسیدن به بهترین انتخاب ها کاری تخصصی است که نیازمند دانستن آخرین رتبه قبولی رشته های مختلف سال های گذشته، تفسیر کامل کارنامه، نحوه صحیح انتخاب رشته و … می باشد، که ما سعی کرده ایم در این مقاله علاوه بر پرداختن به زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 99 ، نحوه صحیح انتخاب رشته کنکور سراسری، به نکات مهمی که می بایست در انتخاب رشته رعایت شود نیز بپردازیم. بنابراین پیشنهاد می کنیم قبل از اقدام به انتخاب رشته، حتما این مطلب را به طور کامل و دقیق مطالعه فرمایید.


مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری 99

امسال نیز طبق روال سال های گذشته، چند روز قبل از آغاز بازه زمانی انتخاب رشته کنکور ، دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 99 از طریق سایت سازمان سنجش منتشر خواهد شد. دفترچه گروه های آزمایشی ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان های خارجی به صورت مجزا بر روی سایت قرار داده می شود. شما پس از دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 99 و مطالعه دقیق دفترچه، می بایست 150 کد رشته محل را انتخاب و در برگه ای یادداشت نمایید. سپس برگه دیگری را به سه قسمت تقسیم کنید. در قسمت اول کد رشته محل هایی را که علاقه بسیاری به آن دارید ولی با توجه به رتبه ای که کسب کرده اید، احتمال قبولی شما در آن بسار کم است اختصاص دهید و نام این قسمت را انتخاب های خوشبینانه قرار دهید (حدودا یک سوم انتخاب هایتان را در این قسمت بنویسید).

قسمت دوم را به کد رشته محل هایی اختصاص دهید که تا حدودی با توجه به آخرین رتبه قبولی سال های گذشته، احتمال قبولی دارید (حدودا یک سوم انتخاب هایتان را نیز در این قسمت بنویسید) و نام آن را انتخاب های واقع بینانه قرار دهید.

قسمت سوم را به رشته محل هایی اختصاص دهید که احتمال قبولی شما در آن رشته ها صد در صد است و علاقه چندانی به آن ها ندارید ولی در صورت عدم پذیرش در رشته های خوشبینانه و واقع بینانه حاضر به ادامه تحصیل در این رشته ها می باشید. لازم به ذکر است که می بایست در هر قسمت، رشته ها را بر اساس میزان علاقه از بالا به پایین بنویسید.

از آن جا که انتخاب رشته کنکور سراسری امری کاملا تخصصی می باشد و یک اشتباه در ترتیب چینش کد رشته محل ها می تواند سرنوشت داوطلب را تغییر دهد، پیشنهاد می کنیم قبل از وارد کردن کد رشته محل ها در سایت سازمان سنجش، حتما با مشاوران انتخاب رشته مرکز تهران مشاوره تماس بگیرید تا با توجه به رتبه ای که کسب کرده اید و با راهنمایی مشاوران، بهترین انتخاب ها را داشته باشید.
کانال کنکور سراسری


نکات مهم انتخاب رشته کنکور سراسری 99

  • قبل از اقدام به انتخاب واحد حتما دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری99 را مطالعه کنید.
  • پس از اطمینان از ترتیب چینش کد رشته محل های انتخابی خود، کد رشته محل ها را وارد سامانه انتخاب رشته کنکور سراسری سازمان سنجش نمایید.
  • مجددا تاکید می کنیم اول از ترتیب چینش کد رشته محل های انتخابی خود آگاه شوید و سپس کد رشته ها را وارد سامانه کنید چرا که پس از ثبت کد رشته محل ها و تا پایان بازه زمانی انتخاب رشته کنکور سراسری 99 تنها مجاز به ویرایش حداکثر 5 کد رشته محل خواهید بود.

زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 99

کنکور سراسری 99 در اواسط تیر 98 برگزار و نتایج آن نیمه اول مرداد ماه اعلام خواهد شد. چند روز پس از اعلام نتایج کنکور سراسری 99، دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 99 منتشر و انتخاب رشته کنکور سراسری 99 اواسط مرداد ماه آغاز خواهد شد. به محض مشخص شدن زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 99 این مطلب بروزرسانی خواهد شد. ضمنا علاوه بر سایت از طریق عضویت در کانال تلگرام کنکور نیز در جریان آخرین اخبار مربوطه قرار خواهید گرفت. جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاوره تحصیلی کنکور تهران مشاوره تماس حاصل فرمایید.
کانال کنکور سراسری


مطالب پیشنهادی جهت انتخاب رشته بهتر :

» آخرین رتبه قبولی دندانپزشکی
» آخرین رتبه قبولی پزشکی
» آخرین رتبه قبولی هوشبری
» آخرین رتبه قبولی فیزیوتراپی
» آخرین رتبه قبولی اتاق عمل
جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد انتخاب رشته کنکور سراسری با مشاوران مرکز تهران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن های ثابت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل
29 20 70 70 – 021

سوالات خود را در قسمت دیدگاه، با مشاوران ما در میان بگذارید…